Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego      

Waśniewo-Grabowo 4
13-111 Janowiec Kościelny
tel: 89 6261013
e-mail: wasniewo@go2.pl

2016-09-01 - Rok szkolny 2016/2017

 

 

ROK SZKOLNY
2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. W sali gimnastycznej zostały wręczone nagrody, wyróżnienia i stypendia. Następnie uczniowie spotkali się     w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa i wszyscy udali się na zasłużone wakacje.


WYCIECZKI
do Olsztyna i Nidzicy


do WarszawySzkolenie Pierwszej Pomocy

 

 

Bieg dla Ziemi


12 maja w naszej szkole odbył się Bieg dla Ziemi, który dwukrotnie przekładaliśmy ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach:

Dziewczęta klasy I-III

I miejsce   -   Barbara Szczepkowska kl. I

II miejsce  -    Oliwia Długokęcka kl. II

III miejsce -      Sylwia Kozłowska kl. I

Chłopcy klasy I-III

I miejsce -  Kacper Lejk kl. III

II miejsce -   Grzegorz Skaliński kl. III

III miejsce -     Natan Sidorowicz kl. III

 

 

Dziewczęta klasy IV-VI

I miejsce  -      Marianna Szczepkowska kl. VI
II miejsce -      Anna Kołacz kl. V
III miejsce -      Klaudia Szczypińska kl. VI

Chłopcy klasy IV-VI

I miejsce  -     Przemysław Wiśniewski kl. IV

II miejsce -      Mateusz Tejs kl. IV

III miejsce -     Rafał Łączyński kl.V

 
      
 
 
 
DZIEŃ ZIEMI
 
W tym roku Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem "Jedzmy odpowiedzialnie".

To, jakich wyborów dokonujemy w zakresie produkcji i konsumpcji żywności, ma bezpośredni i pośredni wpływ na klimat, zużycie takich zasobów jak woda czy ziemia,    a także możliwości wyżywienia społeczeństwa i prowadzenia życia na przyzwoitym poziomie.

Podczas ogólnoszkolnego spotkania uczniowie obejrzeli prezentację, która poruszała problemy marnotrawstwa żywności oraz produkcji i konsumpcji oleju palmowego.

 
 

 

 

Wielkanocne zwyczaje

12 kwietnia, zanim rozpoczęliśmy wiosenną przerwę świąteczną, dzieci ze starszej grupy przedszkolnej przybliżyły nam polskie zwyczaje wielkanocne.
 

 

 

21 marca powitaliśmy wiosnę

 


 

 

 

CHOINKA SZKOLNA

Tradycyjnie, w sobotę rozpoczynającą ferie zimowe, odbyła się nasza zabawa karnawałowa - "Choinka szkolna". Uczniowie, a także nasi absolwenci bawili się od godziny 16.00 do 21.00. Nie zabrakło również rodziców, którzy najliczniej zgromadzili się około godziny 18.30, aby obejrzeć występy artystyczne,  przygotowane przez uczniów klas IV-VI. Przybyli też Mikołaje, aby obdarować dzieci upominkami. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
19 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście zasiedli przy stołach, aby podziwiać występy swoich wnuków. Na scenie zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Widzowie podziwiali umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne małych artystów.
W uroczystości wzięli także udział udział: Wójt Gminy pani Bożena Grochala, przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Ambroziński, wiceprzewodnicząca Rady Gminy pani Marlena Szemplińska, kierownik SOKSiR pani Marzena Borkowska. Goście przekazali serdeczne życzenia zgromadzonym Babciom i Dziadkom. Następnie na salę wjechał okolicznościowy tort ufundowany przez władze Gminy.
Goście spędzili miło czas przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców, a pan Tomasz Duchna zachęcał wszystkich do tańca. 

 

 


 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"DZIELMY TEN CHLEB MIŁOŚCI"

JASEŁKA SZKOLNE

 

22 grudnia, w ostatni dzień zajęć przed świętami, zgodnie z naszą szkolną tradycją odbyły się klasowe spotkania wigilijne, a potem szkolne jasełka.

Tym razem przedstawienie przygotowali najmłodsi - dzieci przedszkolne, pod opieką pań Agaty Gadomskiej, Mirosławy Szczepkowskiej i Justyny Szczepkowskiej.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, pracownicy szkoły. ksiądz dziekan Krzysztof Dziadak oraz rodzice. Mali aktorzy wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie ksiądz złożył wszystkim świąteczne życzenia i połamał opłatek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS KOLĘD

"WSZYSCY ŚPIEWAMY KOLĘDY"

Bez kolęd i kolędowania nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszą nam one co roku, stanowiąc nieodłączną oprawę kolacji wigilijnych w domach; świątecznych spotkań w gronie rodzinnym, nabożeństw odprawianych w kościołach.

21 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs "Wszyscy śpiewamy kolędy". Wzięły w nim udział 32 osoby. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach:

 

I kategoria – grupy przedszkolne

II kategoria - uczniowie kl.  I – III

III kategoria - uczniowie kl. IV - VI.

Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Swietłana Vaaks, pani Marzena Borkowska, pan Tomasz Duchna.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wyłoniła laureatów:

Kategoria grupy przedszkolne:

I miejsce - Nikola Chylińska

II miejsce - Michał Szczepkowski

III miejsce - Wiktoria Nowosielska

wyróżnienie - Patrycja Nowosielska

Kategoria klasy I-III

I miejsce - duet Natalia Pobrycka, Agata Zakrzewska

II miejsce - Aleksandra Pszczólkowska

III miejsce - Amelia Zakrzewska

wyróżnienie -Blanka Chmielewska,

                          Alicja Czarzasta

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce ex aequo - duet Anna Kołacz, Natalia Szczepkowska

                                      Kinga Terepet

II miejsce - Magdalena Miecznikowska

III miejsce - Martyna Karpińska

wyróżnienie -Łukasz Filipiński

Nagrodę specjalną otrzymała Monika Tańska, która na skrzypcach wykonała kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

Konkurs organizowały panie Aneta Gałęziewska i Anna Piotrkowska.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Przyszła zima i przyszedł Mikołaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Królowa Śniegu" - rewia na lodzie

 

W dniu 24 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką pań D. Fydrych, G. Podowskiej i A. Piotrkowskiej wyjechali do Elbląga  na przedstawienie znanej na całym świecie rewii na lodzie, która zaprezentowała baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni H. CH. Andersena  „Królowa Śniegu”. Spektakl wyreżyserowany przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę   Kondraszową dostarczył nam wielu wrażeń.  Na szczególną uwagę zasługują: doskonała i oryginalna oprawa muzyczna oraz choreografia pełna indywidualnych popisów zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Zachwyciły nas również piękne kostiumy, od których nie można było oderwać oczu. Podziwialiśmy także młodą artystkę, która wcieliła się w rolę Gerdy, za jej kunszt artystyczny i wytrwałość, gdyż  tańczyła na lodzie przez cały spektakl, podczas gdy inni artyści mieli chwile wytchnienia. Po tej wspaniałej uczcie dla ducha w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek dla ciała w Mc Donald. Musieliśmy wykazać się tam wielką cierpliwością, ponieważ byliśmy jedną z kilku grup, które wpadły na taki pomysł. Wrażenia artystyczne po obejrzeniu widowiska na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANDRZEJKI

22 listopada odbyły się szkolne "Andrzejki". Tradycyjnie był to wieczór tańca                 i wróżb.Uczniowie z każdej klasy z pomocą wychowawców przygotowali wróżby oraz potrzebne do nich akcesoria. W blasku świec każdy uczestnik andrzejkowej zabawy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Z nadzieją na spełnienie dobrych wróżb wszyscy wrócili do sali tanecznej. Wieczór andrzejkowy przygotowali p. Agata Kacner i p. Wiesław Kacner.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentacja wyników w ramach programu 

Szkoły Promującej Zdrowie

15 listopada odbyła się w naszej szkole publiczna prezentacja wyników autoewaluacji w ramach programu Szkoły Promującej zdrowie.

więcej w zakładce Szkoła Promująca Zdrowie

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

10 listopada uczniowie klas II i III pod kierunkiem wychowawczyń, pań Gabrieli Podowskiej i Doroty Fydrych, przedstawiły apel upamiętniający 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. 

Montaż słowno-muzyczny w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przybliżył nam wydarzenia sprzed prawie 100 lat. Pod okienko przybyli ułani, których panienka poczęstowała chlebem, a Józef Piłsudski tchnął ducha wolności.

Pieśni patriotyczne wykonane przez uczennice klasy V nadały uroczystości podniosły charakter. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni odśpiewali "Rotę".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program został zaprezentowany także 11 listopada podczas uroczystej mszy świętej w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym

 

 

 

"Pogoda jest zawsze - zakładamy szkolny ogródek meteorologiczny"

Nowy projekt ekologiczny

więcej w zakładce Ekologia

 

 

 

DZIEŃ PAPIESKI

"BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA"

 

26 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczennice klasy IV przybliżyły postać świętego Jana Pawła II jako człowieka, który obdarzał ludzi dobrocią i miłością. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy "Barkę"- ulubioną pieśń Ojca Świętego. Apel przygotowała pani katechetka - Aneta Gałęziewska.

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

19 października Samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekuna p. Przemysława Dudek przygotował uroczysty apel, podczas którego uczniowie przedstawili scenkę "Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie?"

Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli wszystkim pracownikom szkoły... "uwagi" .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PASOWANIE NA UCZNIA


   "Odkrywajcie w sobie zdolności,
    cieszcie się nimi i rozwijajcie je”

Jan Paweł II

 

12 października 2016 to szczególna data dla uczniów klasy pierwszej. Po długich przygotowaniach nadszedł wreszcie wyczekiwany dzień Pasowania  na ucznia. W sali gimnastycznej zgromadzili się rodzice, zaproszeni goście oraz społeczność szkolna. Prowadzące uroczystość uczennice ( Dagmara Długokęcka, Oliwia Krupińska ) przywitały zgromadzonych i zaprosiły pierwszoklasistów. Na wejście uczniowie zaprezentowali układ do „Marsza Radetzkiego” Johana Straussa. Następnie dzieci recytowały, śpiewały, zapewniły za zespołem Kombi , że ich pokolenie nie odejdzie w cień. Na koniec występu pokazały etiudę taneczną, po której wręczyły rodzicom i gościom pamiątkowe serduszka. Najbardziej podniosłą chwilą było oczywiście złożenie ślubowania na Sztandar Szkoły oraz pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor.
Potem uczniowie pierwszej klasy usłyszeli wiele ciepłych słów i serdeczne życzenia od Pani Wójt  i starszych kolegów. Rodzice przygotowali okolicznościowy tort i słodki poczęstunek.

 

 

 

Do grona uczniów naszej szkoły zostali przyjęci:

Bucholski Mateusz

Kozłowska Sylwia
Nowosielska Aleksandra
Sobotka Krystian
Szczepkowska Barbara
Szulc Adam
Szulc Bartosz
Wasiłowska Julia
Zakrzewska Amelia
Zalewska Wiktoria
wychowawczyni Anna Piotrkowska

 

 

 

 

 

 

Bezpieczna droga do szkoły

13 września młodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci oraz przedstawiciele PSB Mrówka z Nidzicy. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci przeprowadzili z dziećmi zajęcia na temat właściwego zachowania w drodze do szkoły. Przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mrówka wręczyła dzieciom odblaskowe gadżety.

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim uczniom życzymy w nowym roku szkolnym wielu sukcesów

 

 

 

tworzenie stron webon.pl