Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego      

Waśniewo-Grabowo 4
13-111 Janowiec Kościelny
tel: 89 6261013
e-mail: wasniewo@go2.pl

2015-09-01 - Rok szkolny 2015/2016

 

ROK SZKOLNY 

 

2015/2016

 

ROK SZKOLNY 2015/2016 ZAKOŃCZONY

 

24 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2015/2016. Po raz ostatni usłyszeli go uczniowie klasy VI, których uroczyście pożegnali koleżanki i koledzy z kl. V.

Uczniowie klasy VI po  złożeniu uroczystego ślubowania otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej. Następnie zaprezentowali program artystyczny pt. "Dzień z życia szóstoklasisty".

Życzymy wszystkim radosnych, bezpiecznych wakacji, odpoczynku od obowiązków szkolnych, a naszym absolwentom powodzenia w gimnazjum.

 

 

 

 

 

Dominika i Zuzia mistrzyniami w udzielaniu pierwszej pomocy

STANDARD SzPZ: 3

 

17 czerwca w parku Gregoroviusa w Nidzicy odbyły się XIV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.  Zawodnicy na poszczególnych stacjach urazowych musieli wykazać się umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy. Najtrudniejszym okazało się zadanie, gdzie należało opatrzeć zranioną nożem dziewczynę, która w trakcie straciła przytomność. Ponadto zagrożenie stanowił chłopak posiadający nóż. Naszą szkołę reprezentowały Dominika Wójcicka i Zuzanna Węgierska, które doskonale poradziły sobie z wszystkimi sytuacjami, zdobywając najwyższą liczbę punktów, a tym samym zwyciężając w zawodach.

 

 

14 czerwca - ZWIEDZAMY TORUŃ

STANDARD SzPZ: 2,4

 

Toruń to wspaniały gotycki gród, który bywa nazywany Miastem Aniołów. Dzieje się tak ze względu na trzy rzeczy: anioła w herbie, małe figurki aniołków poukrywane na kamieniczkach oraz z powodu anielskiego piękna Starówki, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznawanie miasta rozpoczęliśmy z perspektywy rzeki - Wisły. Podczas rejsu mogliśmy podziwiać piękną panoramę Starego Miasta. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam najciekawsze miejsca oraz opowiedział wiele legend oraz faktów historycznych związanych z Toruniem. Krzywa wieża, dom Mikołaja Kopernika, ruiny zamku, ulica Ciasna, ulica Szeroka to tylko niektóre z miejsc, które odwiedziliśmy. Wiele emocji dostarczyła sala strachów. Wycieczka do Torunia nie mogła odbyć się bez toruńskich pierników. W piernikarni Mistrza Bogumiła piernikarka opowiedziała o rodowodzie pierników oraz o przyprawach korzennych dodawanych do ciasta. Każdy uczestnik wycieczki własnoręcznie wykonał dekoracyjnego piernika.

W drodze powrotnej zrealizowaliśmy ostatni punkt wycieczki - McDonald.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Szkoły Rodziny

STANDARD SzPZ: 2

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Szkoły

i Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas IV-VI oraz przedszkolaków. Następnie uczestnicy udali się na przyszkolny teren, gdzie czekała smaczna grochówka przygotowana przez panie ze szkolnej kuchni. Płonęło też ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę. W altanie czekała kawa, herbata i ciasto upieczone przez mamy uczniów. Święto było okazją do rozmów, wspomnień oraz gier i zabaw na wesoło.

Dziękujemy państwu Sylwii i Piotrowi Krupińskim za  bezinteresowne przygotowanie kiełbasek na ognisko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURSY, ZAWODY

STANDARD SzPZ: 3

Biegi uliczne Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie

III miejsce w kategorii klas IV - Przemysław Wiśniewski kl. III

III miejsce w kategorii klas V - Michał Szulc

 

Gminny festiwal "Piosenki o mamie"

W kategorii klas IV- VI

I miejsce - Anna Kołacz kl. IV

III miejsce - Kinga Terepet kl.IV

Wyróżnienie:

Magdalena Miecznikowska kl IV

Maria Szczepkowska kl V

 

W kategorii duety

I miejsce - Aleksandra Pszczółkowska i Grzegorz Skaliński kl. II

 

Gminny konkurs recytatorski "Przez różowe okulary"

W kategorii klas IV- VI

I miejsce - Dominika Wójcicka kl. VI

II miejsce - Wiktor Rembowski kl. IV

III miejsce - Anna Kołacz kl.IV

W kategorii klas I-III

wyróżnienie Dagmara Długokęcka kl. III

 

Skąd wypływa Łyna?

STANDARD SzPZ: 4

 

12 maja klasa III pojechała na wycieczkę do Rezerwatu przyrody Źródła rzeki Łyny.

 

więcej w zakładce Ekologia

 

 

JAK PRAWIDŁOWO UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY?

 

STANDARD SzPZ: 3

12 maja uczniowie klas V i VI uczestniczyli w szkoleniu Pierwszej Pomocy zorganizowanym przez Szkolne Koło PCK. Instruktor pan Jerzy Morawski przekazał bardzo użyteczną wiedzę oraz czuwał nad prawidłowym wykonaniem ćwiczeń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik mógł sprawdzić się m.in. w wykonaniu resuscytacji, opatrzeniu ran, pomocy w razie różnych urazów, ułożeniu poszkodowanego.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować komuś życie, dlatego tak ważne jest jej posiadanie.

 

 

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI

STANDARD SzPZ: 3


 

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2016 poświęcone są tematom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu emisji zanieczyszczeń.

więcej w zakładce Ekologia

 

ERYK ROGOZIŃSKI LAUREATEM KONKURSU HISTORYCZNEGO

W dniu 12 lutego 2016 r. w Olsztynie odbył się etap wojewódzki konkursu historycznego. Organizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty.

Udanie zaprezentował się uczeń klasy VI Eryk Rogoziński, który został laureatem tego konkursu. W drodze do etapu wojewódzkiego Eryk zdobył kwalifikacje w etapie szkolnym. W etapie wojewódzkim uzyskał 6 wynik na 68 laureatów, a był jeszcze lepszy od 64 finalistów, którzy uzyskali słabsze wyniki. W nagrodę Eryk otrzyma ocenę celującą z historii na świadectwie szkolnym. Eryk jest pierwszym w historii szkoły laureatem tego konkursu. Wcześniej mieliśmy 2 finalistów tego konkursu : z historii i języka polskiego.
Gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do uczestnictwa w tym prestiżowym konkursie.

Nauczyciel historii – Wiesław Kacner

 

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

STANDARD SzPZ: 3

 

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

 


 

 


 

 

CHOINKA SZKOLNA

STANDARD SzPZ: 2

Pierwszy okres nauki tradycyjnie zakończyliśmy zabawą karnawałową "Szkolną Choinką ". W sobotę 24 stycznia od godziny 16.00 licznie gromadzili się uczniowie, a także nasi absolwenci, aby oddać się tanecznym rytmom. Dodatkową atrakcją dla przybyłych rodziców i gości były występy artystyczne, które w tym roku przygotowali uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki. Niezawodny Mikołaj, a nawet dwóch, przybyli z upominkami dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

STANDARD SzPZ: 2

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku. Są najlepszą okazją, by podziękować wszystkim babciom i dziadkom za ich miłość      i okazać wdzięczność. 

21 stycznia w karnawałowym nastroju świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta śpiewały, tańczyły recytowały, aby wyrazić w ten sposób jak bardzo kochają  babcie i dziadków. Wystąpiły młodsze i starsze przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Licznie przybyli seniorzy z podziwem oglądali występy swoich wnuków. Serdeczne życzenia do naszych gości skierowali także obecni na uroczystości ksiądz Dziekan Krzysztof Dziadak, dyrektor Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym pani Marianna Zakrzewska, wiceprzewodnicząca Rady Gminy pani Marlena Szemplińska. Pani Marlena przygotowała również okolicznościowy tort. Uroczystość była też okazją do rozmów i wspomnień przy słodkim poczęstunku.

 

 

 

Nie zabrakło wspólnej zabawy, o której  oprawę zadbał pan Tomasz Duchna.

 

 

 

 

 

AKORDEON – MAGICZNY INSTRUMENT

19 stycznia odbył się w naszej szkole koncert pod tytułem „Akordeon- magiczny instrument”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów różnych gatunków muzyki, od klasycznej po rozrywkową.
Zimowe zabawy
STANDARD SzPZ: 3
Zimowa aura sprzyja zabawom na śniegu. Dzięki zaangażowaniu rodzica - pana Sławomira Miecznikowskiego wszystkie dzieci mogły uczestniczyć
w kuligu saneczkowym.
DZIĘKUJEMY


"BRAMA DO NIEBA JEST CIASNA"
JASEŁKA SZKOLNE

Boże Narodzenie to przez wszystkich najbardziej oczekiwany czas w roku. W świąteczny nastrój wprowadziły nas szkolne jasełka.  Pierwsza część przedstawienia przypomniała historię narodzin Jezusa. Druga zaś, ukazała że na wejście do nieba trzeba sobie zasłużyć dobrymi uczynkami i przykładnym życiem.W poszczególne role wcielili się uczniowie klasy VI, a kolędy śpiewały dziewczęta z klas V i VI  Po inscenizacji nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.


 

 

 

 

"WSZYSCY ŚPIEWAMY KOLĘDY"

 

18 grudnia odbył się szkolny konkurs, w którym wzięli udział chętni uczniowie naszej szkoły. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI. Uczestników oceniała komisja w składzie: przewodnicząca – pani Marzena Borkowska oraz panie Svietlana Vaaks i Katarzyna Borkowska.

I Kategoria:

 

I miejsce - Nikola Chylińska

II miejsce - Amelia Zakrzewska

III miejsce - Sylwia Chmielewska

wyróżnienie: grupa 3,4-latków

II kategoria:

I miejsce – Grzegorz Skaliński

II miejsce – duet Agata Zakrzewska, Patrycja Chmielewska

III miejsce – Karol Szczypiński

wyróżnienie: Aleksandra Pszczółkowska

III kategoria:

 

I miejsce – Kinga Terepet

II miejsce – Anna Kołacz

III miejsce – Natalia Szczepkowska

wyróżnienie: Natalia Wiśniewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKI

STANDARD SzPZ: 4

 

Grudzień to czas, kiedy dookoła wyczuwa się atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W tę atmosferę wpisał się Mikołaj, który w piątek 4 grudnia, odwiedził wszystkie dzieci w szkole, obdarowując je drobnym upominkiem.

  

 

 

 

 

 

W WIOSCE GARNCARSKIEJ

STANDARD SzPZ: 3

 

3 grudnia dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III odwiedzili Wioskę Garncarską w Kamionce. Jednym z punktów programu był film przyrodniczy w kinie 3D. Starsi poznali życie niedźwiedzi polarnych, a młodsi ciekawostki z życia małp. W galerii Skarby Ziemi obejrzeliśmy zgromadzone tam skały, skamieniałości i minerały. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wyrobu świec z wosku pszczelego. Każdy zrobił dwie świeczki, różnymi technikami. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w lekcji przyrodniczej na temat pomocy zwierzętom zimą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

 

Szkolna zabawa andrzejkowa odbyła się 25 listopada. Zgodnie z tradycją był to wieczór wróżb i zabaw. Uczniowie klas II i V pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

10 listopada uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas starszych przygotowali z tej okazji uroczysty apel.

 

 

 

 

 

"W KRAINIE BAŚNI"

 

30 października uczniowie obejrzeli teatrzyk pt. "W krainie baśni". Dzieci spotkały się z Pchłą Szachrajką, Kopciuszkiem oraz Anią z Zielonego Wzgórza.

 

 

 

„Iskierki” z Waśniewa-Grabowa zwyciężają w finale wojewódzkim

STANDARD SzPZ: 3

 

W dniu 21 października w Giżycku odbył się finał wojewódzki turnieju „Moje boisko Orlik 2012”.

więcej w zakładce Sport

 

 

 

 

PASOWANIE NA UCZNIA

STANDARD SzPZ: 4

20 października do grona uczniów dołączyło 18 pierwszoklasistów. Zanim pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania dzieci zaprezentowały program artystyczny - recytowały, śpiewały, tańczyły. Młodszych kolegów powitali uczniowie klas II i III. Rodzice tradycyjnie przygotowali okazjonalny tort. Życzenia pierwszoklasistom złożyli przybyli goście: przewodniczący Rady Gminy-pan Zbigniew Ambroziński, kierownik Referatu Oświaty - pani Karina Rogalska oraz przewodnicząca Rady Rodziców - pani Anna Rembowska. Nad przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni klasy I pani Gabriela Podowska.

 

 

 

 

 

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

STANDARD SzPZ: 2,4

Samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekuna pana Przemysława Dudek zorganizował ten dzień pod hasłem "Powrót do szkolnej ławki". Wszyscy pracownicy szkoły, a także pani wójt mogli na chwilę poczuć się uczniami i przypomnieć sobie szkolne lata.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła - Szkołą dla Ekorozwoju

STANDARD SzPZ: 3

W poniedziałek - 12 października w Krakowie odbył się XIII Zjazd Szkół, które zostały wyróżnione prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem Zielonej Flagi oraz certyfikatem krajowym Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej za rok szkolny 2014/15. Wśród wyróżnionych placówek znalazła się również nasza szkoła.

więcej w zakładce Ekologia

 

DZIEŃ PAPIESKI

STANDARD SzPZ:2


JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY


"...ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina."

Jan Paweł II

 

9 października wspominaliśmy naszego wielkiego Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Bogdańskiej przygotowali program artystyczny, którego motywem przewodnim była rodzina.

 

 

 


 

 

 

Święto Pieczonego Ziemniaka 2015

STANDARD SzPZ: 4

 20 września na stadionie w Kucach odbyło się Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka. Nasza szkoła również miała  w nim swój udział. Na stoisku prezentowaliśmy dorobek placówki w dziedzinie ekologii. Chętne dzieci w wieku szkolnym mogły wziąć udział w turnieju ekologicznym.  Na scenie zaprezentowali się tancerze z klas III i IV. Nawet strugi deszczu nie przeszkodziły im w brawurowym wykonaniu rock and rolla, który rozgrzał widzów stojących pod parasolami.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Bożena Grochala oraz Ksiądz Dziekan Krzysztof Dziadak. Inauguracji dokonała Dyrektor Szkoły Beata Jóźwiak. Zaproszeni goście życzyli uczniom wielu sukcesów, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom wielu powodów do dumy ze swoich pociech. 

 

 

 

 

 

 

tworzenie stron webon.pl