Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego      

Waśniewo-Grabowo 4
13-111 Janowiec Kościelny
tel: 89 6261013
e-mail: wasniewo@go2.pl

2014-09-01 - Rok szkolny 2014/2015

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. 26 czerwca na uroczystym apelu  zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Klasa V pożegnała kolegów kończących szkołę. Uczniowie klasy VI po  złożeniu uroczystego ślubowania otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej. Następnie zaprezentowali program artystyczny, który rozweselił wszystkich zebranych. Z prezentacji przygotowanej przez rodziców dowiedzieliśmy się jakie marzenia mają nasi absolwenci.

Następnie uczniowie klas I-V otrzymali nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

 

STANDARD SzPZ: 3

 

12 czerwca w Nidzicy odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Polski Czerwony Krzyż. Naszą szkołę reprezentowała  drużyna w składzie : Dominika Wójcicka i Zuzanna Węgierska. Zadaniem każdego zespołu było udzielenie pomocy poszkodowanym na trzech stacjach. Nasze zawodniczki wykazały się doskonałymi umiejętnościami uzyskując 47 na 49 możliwych punktów i zajęły  I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych.

 

 

 

 

 

PIERWSZĄ DROGĄ JEST RODZINA

 

ŚWIĘTO SZKOŁY I RODZINY

 

STANDARD SzPZ: 2

1 czerwca obchodziliśmy Święto Szkoły i Rodziny. Część artystyczną rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy IV i V. Po życzeniach dla szkoły, uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne wyraziły swoją wdzięczność rodzicom. 

"Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek."

Jan Paweł II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONFERENCJA SZKÓŁ 

PROMUJĄCYCH ZDROWIE

 

STANDARD SzPZ: 1

 

 

 

 

 

 

 

WITAMY WIOSNĘ

STANDARD SzPZ: 3

 20 marca z radością powitaliśmy wiosnę. To był niezwykły dzień, gdyż mogliśmy obserwować zaćmienie słońca. Piękny, słoneczny dzień umożliwił nam podziwianie tego zjawiska. 

Wiosenne zabawy rozpoczęliśmy w sali gimnastycznej. Radosny nastrój podkreślały barwne stroje uczniów. Na boisku szolnym pożegnaliśmy zimę z kukłą Marzanną.

 

 

 

 

 

 

CHOINKA SZKOLNA

24 stycznia 2015

STANDARD SzPZ: 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

22 stycznia 2015

STANDARD SzPZ: 2

Dla ukochanej babci i najdroższego dziadka na scenie wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III

 

 

 

 

 

Na początek zaprezentowali się najmłodsi.

 

 

 

Uczniowie klasy I zatańczyli do utworu "Szanujmy wspomnienia" i zaśpiewali piosenkę "Dla ukochanej babci", a klasa II i III zaśpiewała"Tango dla babci i dziadka", które zatańczyli Ania Kołacz i Rafał Łączyński.

 

 

 

 

 

 

Rock and roll w wykonaniu uczniów klasy II i III.

 

 

 

 

Życzenia, podziękowania i wspólna zabawa.

 

JASEŁKA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"WSZYSCY ŚPIEWAMY KOLĘDY"-

-SZKOLNY KONKURS

Tradycyjnie, w grudniu wszyscy śpiewamy kolędy. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie, który odbył się 16 grudnia. Uczestników oceniała komisja w składzie: panie Jadwiga Łubińska, Bogusława Szpandowska i pan Piotr Renda. Wykonawcy zaprezentowali kolędy i pastorałki. 

W kategorii klas I-III:

I miejsce - Kinga Terepet

II miejsce - Anna Kołacz

III miejsce - Karol Szczypiński

wyróżnienia: Magdalena Miecznikowska, Natalia Szczepkowska

W kategorii klas IV-VI

I miejsce - Natalia Wiśniewska

II miejsce - Mateusz Gesek

III miejsce Dominika Wójcicka

wyróżnienie - Wiktoria Kobus

 

 

 

 

MIKOŁAJKI

 

 

5 grudnia niezawodny Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci w naszej szkole. Wspomagała go Przewodnicząca Rady Rodziców pani Renata Miecznikowska.

 

 

 

 

 

 

ANDRZEJKI

27 listopada uczniowie bawili się podczas zabawy andrzejkowej, którą zorganizował Samorzad Uczniowski. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb, a wśród nich ciasteczek i pączków z wróżbami, które upiekła pani Kasia Miecznikowska - bardzo dziękujemy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONCERT  "CZŁOWIEKA ORKIESTRY"

19 listopada

 

 

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - LEKCJA HISTORII

13 listopada

 

 

 

       

                 

   DZIEŃ PAPIESKI

23 października

 

 

 

PASOWANIE NA UCZNIA

17 października

STANDARD SzPZ: 1

17 października 2014 roku uczniowie klasy pierwszej zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego.  Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Pasowanie na ucznia odbyło się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała piękny, uroczysty wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w odświętnych strojach. Nie zabrakło też gości. Na uroczystości  byli obecni p. Bożena Grochala – wójt gminy Janowiec Kościelny, ks. Krzysztof Dziadak - proboszcz parafii Grzebsk, p. przewodniczący Rady Gminy Tomasz Zakrzewski, p. Dyrektor Beata Joźwiak, rodzice, nauczyciele, uczniowie. Uczniowie klasy I wraz ze starszymi koleżankami przedstawili program artystyczny i przedstawienie pt. ,,Tomcio Paluszek idzie do szkoły”. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie. Potem pierwszoklasiści zostali pasowani na ucznia przez p. Dyrektor Beatę Jóźwiak przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczyni p. Dorota Fydrych wręczyła pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, a rodzice niespodziankę w postaci wielkiego tortu. Pani Dyrektor i zaproszeni goście skierowali do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej.  Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, a potem słodki poczęstunek przygotowany przez mamy pierwszoklasistów.  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła w Waśniewie-Grabowie promuje zdrowie

STANDARD SzPZ: 1

                16 października w Ostródzie odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Podczas spotkania zaprezentowano  działania szkół oraz placówek z naszego województwa dotyczące realizacji programów promujących zdrowie. W konferencje wzięła udział także delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie, która w biegłym roku otrzymała Akt Przynależności. Prozdrowotne działania Szkoły zostały docenione przez Kapitułę, która już po roku przyznała jej Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty  Szkoła Promująca Zdrowie. Wręczenia dokonała sama pani Kurator Grażyna Przasnyska. Reprezentanci otrzymali również wyrazy uznania od wojewódzkiego koordynatora projektu pani Anny Zdaniukiewicz.

                Ponadto, Szkole w Waśniewie przypadł zaszczyt wykonania  mapy województwa ze wszystkimi dwudziestoma szkołami otrzymującymi tego dnia certyfikat. Nietypowa mapa, bo w kształcie drzewa, została wręczona pani Kurator przez panią dyrektor SP Waśniewo i pana dyrektora SP Piecki.

                W delegaturze Szkoły z Waśniewa wybrali się: p. dyrektor Beata Jóźwiak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Miecznikowska oraz szkolny koordynator ds. promocji zdrowia p. Przemysław Dudek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

13 października odbył się uroczysty apel upamiętniający utworzenie Komisji Edukacji Narodowej przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Po krótkiej części artystycznej uczniowie złożyli  pracownikom szkoły życzenia i wręczyli symboliczny kwiatek.

 

 

 

 

75 ROCZNICA UTWORZENIA 

POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

 

 

 

 

"BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE"

Kamizelki odblaskowe dla najmłodszych

STANDARD SzPZ: 3

 

Dzięki zaangażowaniu Radnych Gminy Janowiec Kościelny, którzy włączyli się do akcji "Bądź bezpieczny na drodze" i ufundowali kamizelki odblaskowe uczniowie klas I-III będą bezpieczniejsi. Zwłaszcza jesienią, kiedy w szare, ponure dni widoczność na drodze jest ograniczona przydadzą się dzieciom odblaskowe elementy. 23 września  wójt Bożena Grochala z przewodniczącym Rady Gminy Tomaszem Zakrzewskim wręczyli uczniom kamizelki odblaskowe. Spotkaniu towarzyszyli policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa.

 

 

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

            

 

 

 

tworzenie stron webon.pl