Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego      

Waśniewo-Grabowo 4
13-111 Janowiec Kościelny
tel: 89 6261013
e-mail: wasniewo@go2.pl

2013-09-01 - Rok szkolny 2013/2014

SŁONECZNYCH, WESOŁYCH, 

BEZPIECZNYCH WAKACJI, 

WIELU PRZYGÓD

I NIEZAPOMNIANYCH PRZEŻYĆ

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKI

W Trójmieście

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi zwiedzają Płock

 

 

 

 

 

 

 

XII Powiatowe 

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

12 czerwca w Nidzicy odbyły się XII Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Nasza szkołę reprezentowały: Zuzanna Rakoczy i Katarzyna Cesarczyk z klasy VI. Każda drużyna musiała zmierzyć się z trzema pozorowanymi wypadkami na których musiały udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Nasza drużyna spisała się znakomicie i zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy dziewczętom.

 

 

 

 

 

 

RODZINA WSPÓLNOTĄ ŻYCIA 

I MIŁOŚCI 

6 czerwca - ŚWIĘTO RODZINY

 

Święto rodziny to uroczystość, w której licznie uczestniczą rodziny z naszej okolicy. W tym roku było to jednocześnie zakończenie obchodów Gminnych Dni Rodziny. Na początek przedstawiciele Drużyny Wojów Słowiańskich z Torunia przenieśli publiczność o ponad tysiąc lat wstecz. Przybliżyli kulturę i obyczaje ludów zamieszkujących ziemie polskie za czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Następnie dzieci z punktów przedszkolnych zaprezentowały przygotowane tańce i piosenki. Uczniowie klas starszych w zabawnych scenkach pokazali różne aspekty życia rodzinnego. Wójt Gminy pani Bożena Grochala skierowała do zebranych  życzenia, w których zwróciła uwagę na szczególną rolę rodziny. Druga część uroczystości to czas na swobodne rozmowy przy słodkim poczęstunku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminny Konkurs Poezji Dziecięcej

29 kwietnia 2014 r. w SOKSiR w Janowcu Kościelnym odbył się Gminny Konkurs Poezji Dziecięcej.  Uczniowie naszej szkoły godnie nas reprezentowali:

W grupie klas I-III 

I miejsce – Rafał Łączyński 

III miejsce - Weronika Podowska 

Wyróżniono: Amandę Lesisz 

W grupie klas IV-VI:

I miejsca: Krzysztof Jóźwiak i Julian Rakoczy 

 

III miejsce: Izabela Miecznikowska.

 

 

WITAMY WIOSNĘ

Tradycyjnie 21 marca witaliśmy wiosnę.  Dzień rozpoczął się koncertem Jakuba Zapaska. Drugą lekcję poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Uczniowie walczyli w kategorii klas I-III o dzień bez pracy domowej, a w IV-VI o dzień bez pytania.. Odbyły się prezentacje krótkich scenek na powitanie wiosny i różne konkurencje: m.in. wypisywanie skojarzeń związanych z wiosną, pisanie wiersza, toczenie śniegowej kuli szczotką, wyszukiwanie tytułów piosenek.  Uczniowie wesoło bawili się i walczyli o punkty, które skrupulatnie liczyła komisja w składzie: pani dyrektor Beata Jóźwiak, pani Małgorzata Szypulska oraz przedstawiciele uczniów Krzysztof Jóźwiak, Julek Rakoczy i Kamil Skaliński. W kategorii klas młodszych wygrała klasa pierwsza, a w kategorii klas starszych klasa szósta. Aby tradycji stało się zadość spaliliśmy Marzannę przygotowaną przez klasę drugą.  Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasek.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

20 lutego w naszej szkole odbył się Bal Przebierańców zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W karnawałowej atmosferze wszyscy świetnie się bawili. Muzyka przygotowana przez Michała Bugowskiego z klasy VI zachęcała do tańca. Cudowne i nieprawdopodobnie piękne przebrania uczyniły niepowtarzalny nastrój. W konkursie na najciekawszy strój zwyciężyli z klas I-III Wiktoria Duchna i Bartek Lejk, a z klas IV-VI Karol Lejk i Weronika Iwanowska. Komisja w składzie Zuzia Rakoczy, Milena Malinowska, Julek Rakoczy i Pani Dyrektor przyznali II miejsca: Natalii Szypulskiej, Natalii Szczepkowskiej, Natalii Wiśniewskiej i Krzysztofowi Jóźwiak, III miejsca: Dagmarze Długokęckiej, Weronice Podowskiej, Roksanie Miecznikowskiej i Zuzi Zakrzewskiej oraz wyróżnienia: Przemkowi Wiśniewskiemu, Sewerynowi Kołakowskiemu, Michałowi Załoga, Mateuszowi Sobotka i Klaudii Filipińskiej.

 

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy założyli przebranie i dobrze się bawili.

 

 

 

 

 

CHOINKA SZKOLNA

 

25 stycznia odbyła się choinka szkolna. Uczniowie oczekiwali tego dnia mimo dużego mrozu. Od poniedziałku rozpoczynały się ferie zimowe, a zakończenie pierwszego półrocza zabawą jest naszą wieloletnią tradycją. Przedszkole i młodsze klasy przygotowały występy. Wszyscy bili brawo i byli zachwyceni talentem dzieci. Po przedstawieniach przybył Mikołaj, a nawet dwóch.  Zabawa trwała do 21.00. Uczniowie podziękowali zespołowi za wspaniałą zabawę i zadowoleni, że już ferie wrócili do domu.

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka odbył się w  23.01.2014 r. Przybyli goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Na scenie królowała muzyka lat siedemdziesiątych. Uczniowie zatańczyli do utworów zespołu Abba oraz zaśpiewali piosenkitakich wykonawców jak: Anna Jantar, Janusz Laskowski, czy Skaldowie

Seniorzy spędzili miło czas przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców, a dla wszystkich przybyłych grał p. Tomasz Duchna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 "MALEŃKA MIŁOŚĆ" - JASEŁKA SZKOLNE

 

 

 

SZKOLNY KONKURS

"WSZYSCY ŚPIEWAMY KOLĘDY"

 

20 grudnia 2013r. odbył się szkolny konkurs "Wszyscy Śpiewamy Kolędy". W jury zasiedli pani Maria Radzymińska - przewodnicząca oraz pani Beata Jóźwiak i pan Tomasz Duchna. Konkurs poprowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Węgierska i Alicja Szypulska. Jury wysłuchało 30 kolęd w wykonaniu  przedszkolaków i uczniów. Nagrody i wyróżnienia przeznano  w trzech kategoriach:

 

Grupy przedszkolne:

I miejsce - (ex aequo)  Nikola Wójcicka, Aleksandra Pszczółkowska

II miejsce - duet Grzegorz Skaliński, Karol Szczypiński

III miejsce - Kacper Lejk

wyróżnienie: Patrycja Chmielewska, Agata Zakrzewska

 

Klasy I-III:

I miejsce - (ex aequo) Martyna Karpińska, Maria Szczepkowska

II miejsce -  (ex aequo) Natalia Szczepkowska, Magdalena Miecznikowska

III miejsce - (ex aequo) Rafał Łączyński,

                                     duet Oliwia Krupińska, Dagmara Długokęcka

wyróżnienie - Anna Kołacz, Weronika Podowska,

                     duet Amelia Tańska i Daniel Tejs

 

Klasy IV-VI:

I miejsce - (ex aequo) Natalia Wiśniewska, Arkadiusz Kobus

II miejsce - (ex aequo) Dominika Wójcicka, Damian Malinowski

III miejsce - Patrycja Chylińska

wyróżnienie - Izabela Miecznikowska

 


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Propozycja wypoczynku zimowego - ferie 2014

Ogłoszenie KRUS

Ogłoszenie - pełna odpłatność

Regulamin

Karta kwalifikacyjna

 

ANDRZEJKI 

 

27 listopada uczniowie bawili się na szkolnych "Andrzejkach", które zorganizował Samorząd Uczniowski.  DJ Michał zadbał o najnowsze przeboje. Hitem dyskoteki był taniec "Swing w uliczce".

 

 

Aby tradycji stało się zadość nie mogło zabraknąć wróżb. O ich różnorodność zadbali sami uczniowie.

 

 

 

 

 

 

 

"Dziś cień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze." Lanie wosku to podstawowa andrzejkowa wróżba, dlatego nie można było jej pominąć. Przyszłość z woskowych figurek odczytywały czarodziejki z klasy VI: Zuzia, Milena i Ania.

 

 

 

 

 

 

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

 

14 listopada po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili muzycy Jakub Zapasek i Jonatan Tomaszewski. W pierwszej części spotkania artyści zaprezentowali utwory własnej kompozycji: "Mgła", Wiatrak", "Serenada", "Szybki". Muzyka wprawadziła wszystkich w łagodny nastrój.

Dalsza część programu przekonała nas, że muzyka jest wszędzie, a aby ją stworzyć wystarczą drobne przedmioty z naszego otoczenia.

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

 

 

 

GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI  PATRIOTYCZNEJ

 

18 października nasi uczniowie wzięli udział w gminnych eliminacjach VII Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

I miejsce: Mateusz Gesek, Arkadiusz Kobus

II miejsce: duet Natalia Wiśniewska, Dominika Wiśniewska

IV miejsce: tercet Damian Malinowski, Zuzanna Zakrzewska, Aneta Bem

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ PAPIESKI

 

Dzień Papieski -Jan Paweł II  - Papież Dialogu obchodziliśmy 17 października. 

Z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczennice kl. VI pod kierunkiem Pani Katarzyny Lewandowskiej. Dziewczęta przypomniały nam i pouczyły jakim tak naprawdę wielkim i niezwykłym człowiekiem był Jan Paweł II. Wspomnienia wprowadziły nas w nastrój refleksji i zadumy.

            Na zakończenie uroczystości wspólnie z Anią Kołacz , w hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II brać uczniowska zaśpiewała ,, Barkę " - ulubioną pieśń Ojca Świętego.

Zuzia Węgierska kl. IV

 

  

 

 

 

 

BIJEMY REKORD Z WOŚP

 

16 października włączyliśmy się do akcji organizowanej przez WOŚP pod hasłem „Ustanówmy razem rekord”. Akcja polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na jak największej ilosci fantomów, przez jak największa ilość osób. W sali gimnastycznej przygotowaliśmy fantomy, gdzie po przypomnieniu zasad resuscytacji uczniowie i pracownicy przystąpili do akcji. Dziękujemy panu Jarosłaowi Wójcickiemu, który wspierał nas swoją wiedzą i umiejętnościami.

 

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy 15 października uroczystym apelem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Zaprezentowane przez uczniów scenki w sposób humorystyczny przedstawiły szkolne życie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.  W tym roku SU postanowił, że pracownicy zasługują na

uwagi (dlaczego mają one pojawiać się tylko w uczniowskich zeszytach?). Żart ten został przejęty z humorem. Na zakończenie uczniowie skierowali wyrazy wdzięczności i podziękowania za  żmudną, codzienną pracę, za trud, zaangażowanie i poświęcenie, za przyjaźń i serce.

 

                            

 

 

"W REJS PO WIEDZĘ WYRUSZAMY"

 

      11 października 2013 roku pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami. Przed zgromadzoną publicznością, wśród której zasiedli, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście, pierwszaki zaprezentowały program artystyczny pt. "W rejs po wiedzę wyruszamy". Dzieci recytowały, śpiewały, tańczyły jak tylko umiały najlepiej. Na zakończenie swojego występu zatańczyły poloneza.

Najbardziej podniosłą chwilą było oczywiście złożenie ślubowania i pasowanie na ucznia. Potem uczniowie pierwszej klasy usłyszeli wiele ciepłych słów i serdeczne życzenia od gości i starszych kolegów.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GMINNE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Tradycyjnie nasza szkoła miała swój udział w obchodach święta. Stoisko szkolne pod hasłem „Żeby zdrowym być na duchu, dbaj by ciało było w ruchu” zachęcało do aktywności fizycznej. Podczas oficjalnego otwarcia „Orlika” uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowane układy taneczne.

 

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

2 września uczniowie, rodzice, nauczyciele spotkali się, aby powitać nowy rok szkolny. Tradycyjnie inauguracji dokonała pani dyrektor Beata Jóźwiak. Do zebranych kilka słów skierowali równiez zaproszeni goście: wójt gminy pani Bożena Grochala oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Dziadak.

tworzenie stron webon.pl