Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego      

Waśniewo-Grabowo 4
13-111 Janowiec Kościelny
tel: 89 6261013
e-mail: wasniewo@go2.pl

2018-10-24 - OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

 

          Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspomagania drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Akcja objęta jest patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Ogólnopolski Tydzień Kariery po raz pierwszy zorganizowany został w Polsce jesienią 2009 roku. Zainteresowanie akcją przerosło organizatorów i spowodowało, że OTK stało się inicjatywą odbywającą się cyklicznie raz w roku, zawsze w trzecim tygodniu października.

W tym roku OTK odbyło się w dniach 15-21 października pod hasłem „Bądź architektem swojego życia”.

W ramach OTK nasza szkoła propagując świadome wybory edukacyjne i zawodowe również włączyła się do akcji. Uczniowie szkoły, zarówno ci najmłodsi z oddziałów przedszkolnych, jak też uczniowie klas I – VIII, w odpowiedzi na ogłoszenie wykonali plakaty o ciekawych ich zdaniem zawodach, które w przyszłości na nich czekają. Wykorzystując informacje z różnych dostępnych źródeł informacji dotyczących pracy, predyspozycji oraz możliwości zdobycia kwalifikacji w określonym zawodzie powstały świetne plakaty dotyczące pracy określonych grup zawodowych.

Grupa 3-4latki- lekarz

Grupa 5-6 latki- kucharz

Klasa I- policjant

Klasa II- artysta

Klasa III-  strażak

Klasa IV- technik

Klasa V- piłkarz

Klasa VI- nauczyciel

Klasa VII- bankowiec

Klasa VIII-  żołnierz, informatyk

tworzenie stron webon.pl