Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego      

Waśniewo-Grabowo 4
13-111 Janowiec Kościelny
tel: 89 6261013
e-mail: wasniewo@go2.pl

Sport

„Z podwórka na stadion”

 

Zakończyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion”. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w grupie U-12. Wypadli na miarę swoich możliwości i zajęli II miejsce w powiecie. Wyniki spotkań : 5:0 z SP Muszaki, 0:4 z SP 1 Nidzica i 3:0

z ZS Kozłowo. Skład drużyny : Bartosz Siemianowski, Przemysław Wiśniewski, Wiktor Tejs, Kacper Lejk, Natan Sidorowicz, Grzegorz Skaliński, Bartosz Terepet, Tomasz Skaliński, Michał Załoga.

W turnieju udział biorą także dziewczęta w kategorii U-10, które awansowały do finału wojewódzkiego.

Skład drużyny: Amelia Pszczółkowska, Nikola Wójcicka, Patrycja Kozicka, Adrianna Chmielewska, Oliwia Długokęcka,

Julia Komosińska, Barbara Szczepkowska, Amelia Zakrzewska, Julia Wasiłowska, Sylwia Kozłowska.

XXVII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

W dniu 29 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli, jak co roku, w otwartych biegach ulicznych im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, które odbyły się w Janowie. Startowało 9 naszych uczniów. Wszyscy uczestnicy uczcili pamięć Marszałka przed jego pomnikiem na Rynku Głównym.

Wyniki:

Kl. IV

I miejsce – Oliwia Sarbiewska                                                             I miejsce – Grzegorz Skaliński

III miejsce – Nikola Szymańska                                                               II miejsce – Kacper Lejk

 

Kl. V

III miejsce – Przemysław Wiśniewski

 

Kl. VII

I miejsce – Maria Szczepkowska

WSZYSTKIE DZIAŁANIA OPISANE PONIŻEJ REALIZUJĄ STANDARD 3 Z ZAKRESU PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE.

III miejsce w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej

"Z podwórka na stadion"

w kategorii U-8

XI miejsce w Polsce w finale  

„Iskierki” z Waśniewa-Grabowa zwyciężają w finale wojewódzkim

W dniu 21 października w Giżycku odbył się finał wojewódzki turnieju „Moje boisko Orlik 2012”. Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy. W drodze do finału dziewczęta wygrały półfinał wojewódzki, który odbył się w Starym Dłutowie. W finale „Iskierki” pokonały : SP Miłki 1:0 oraz SP 3 Olecko także 1:0. Nasze dziewczęta były jedyną drużyną, która nie posiada boiska Orlik i nie trenuje na dodatkowych zajęciach. Być może takie zajęcia będą zorganizowane po obiecanej modernizacji boiska szkolnego. Drużyna składała  się z uczennic klasy szóstej i piątej oraz jednej zawodniczki z klasy czwartej. O sukcesie zdecydowała głównie wola walki i realizowanie założeń trenera. Dziewczęta wystąpiły w składzie : Kinga Radzikowska, Alicja Szypulska, Zuzanna Węgierska, Natalia Wiśniewska, Agnieszka Borkowska, Dominika Wójcicka, Marianna Szczepkowska, Klaudia Szczypińska, Amanda Lesisz, Anna Kołacz. Opiekunem drużyny jest pan Wiesław Kacner.


"Z PODWÓRKA NA STADION"

         Zakończyły się eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion". Z naszej szkoły zostały zgłoszone drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach U-8 i U-10. Dziewczęta 12 października grały w Kozłowie. Młodsze zawodniczki pokonane przez drużynę z Kozłowa zajęły II miejsce, starsze po przegranej w rzutach karnych również zajęły II miejsce. Chłopcy kategorii U-10 zmierzyli się 20 października z drużynami z Kozłowa i UKS SPnr2 z Nidzicy.  Nasi zawodnicy  pokonali Kozłowo 3:2. Po zaciętej walce ulegli nidzickiej drużynie 1:2 i zajęli II miejsce. Młodsi chłopcy nie mogli pojechać na turniej ponieważ w tym dniu odbywała się ich uroczystość pasowania na ucznia. Opiekunkami drużyn były panie Beata Jóźwiak i Anna Piotrkowska.
Turniej "Z podwórka na stadion" z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W tym roku zgłosiło się blisko 30 tysięcy drużyn dziewcząt i chłopców  z całej Polski w trzech kategoriach U-8, U-10, U-12.

 

 

 

 

          

 

 

 

Finał krajowy turnieju piłki nożnej o puchar Donalda Tuska

 

W dniach 9-12 października 2013 w Warszawie nasze dziewczęta z kl. VI oraz absolwentki naszej szkoły z gimnazjum  kl. I w Janowcu Kościelnym uczestniczyły w finale krajowym.

Wcześniej wygrały eliminacje w : Nidzicy, Olsztynku i półfinał wojewódzki w Działdowie, który doszedł do skutku dzięki osobistemu zaangażowaniu  Pana Kazimierza Kołacz.

W finale wojewódzkim w Ostródzie zwyciężyły po emocjonującej końcówce lepszą różnicą bramek po walce do ostatniej sekundy.

W fazie grupowej w Warszawie zabrakło trochę szczęścia w losowaniu. Pierwszy mecz przegrały ze zwycięzcą  tego turnieju „Smerfy Bielawa”. Drugi mecz przegrały z byłym mistrzem  Polski „ Stilon Gorzów”. Trzeci mecz przegrały z aktualnym mistrzem Polski „Praga Warszawa”. W ostatnim meczu także przegrały ze szkółką piłkarską „Tygryski Świętochłowice”, mimo prowadzenia do przerwy 2:0. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscu XIII dzięki korzystnej różnicy bramek.

Dziewczęta otrzymały koszulki, stroje sportowe, dresy sportowe od organizatora imprezy oraz dresy sportowe od władz samorządowych naszej gminy dla szkoły.

 

 

 

Otwarte biegi uliczne im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie

 

28 maja 2013r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w biegach ulicznych w Janowie. W kategorii dziewcząt rocznik 2000 I miejsce i złoty medal zdobyła Weronika Iwanowska, w kategorii chłopców rocznik 2001 II miejsce i srebrny medal wywalczył Karol Zakrzewski.

Z PODWÓRKA NA STADION 2013 

4 czerwca w Iławie odbył się finał wojewódzki turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”. Nasza drużyna dziewcząt po fazie grupowej, zagrała w ćwierćfinale. W ostatnim meczu po bardzo zaciętej, ambitnej walce dziewczęta przegrały 0:1 z drużyną z Białej Piskiej. Nasza drużyna znajduje się w pierwszej ósemce województwa. Gratulacje dla dziewcząt.

eliminacje powiatowe

14 maja na "Orliku" przy Zespole Szkól nr 1 w Nidzicy odbyły się powiatowe eliminacje turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion". W rozgrywkach brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Dziewczęta nie dały szans przeciwniczkom. Wygrały z nidzicką jedynką i drużyną z Kozłowa, zdobywając łącznie 20 bramek i nie tracąc żadnej. Tym samym wygrały eliminacje i będą reprezentowały powiat nidzicki w finale wojewódzkim w Iławie. Chłopcy również byli waleczni. Ostatecznie zajęli III miejsce. 

Skład drużyny dziewcząt: Dominika Wójcicka, Natalia Wiśniewska, Zuzanna Węgierska, Alicja Szypulska, Roksana Miecznikowska, Wiktoria Kobus, Agnieszka Borkowska, Kinga Radzikowska i Maria Szczepkowska.

Skład drużyny chłopców: Mateusz Sobotka, Przemek Szczeciński, Jakub Rybacki, Eryk Rogoziński, Krzysztof Jóźwiak, Jakub Gesek, Michał Załoga, Bartek Lejk, Daniel Tejs.

 

 

 

 

 **********************************

II MIEJSCE

W „II TURNIEJU DONALDA TUSKA”

KOMUNIKAT KOŃCOWY

 FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

II TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

27.09.2011 r. Olecko

 

(będzie zdjęcie)

 

                                           Klasyfikacja końcowa:

   I m-ce                   LUKS Sport z kulturą Wydminy  9 pkt        16:3

   II m-ce                  SP Waśniewo                                   6 pkt        7:4  

   III m-ce                SP  1 Barczewo                                                3 pkt        6:13

   IV m-ce                LUKS Kormoran Brzydowo                         0 pkt        3:12

Dziewczęta z Waśniewa z dwoma brązowymi medalami w tenisie stołowym

Podczas rozgrywanego 10 maja w Ostródzie finału wojewódzkiego w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy nasze dziewczęta zajęły III miejsce.

(będzie zdjęcie)

Od lewej: Jakub Węgierski, Weronika Iwanowska, Wiesław Kacner, Beata Łączyńska, Patryk Szczepkowski.

Brązowy medal mistrzostw wywalczyły dziewczęta z SP Waśniewo-Grabowo, które wystąpiły w składzie : Weronika Iwanowska i Beata Łączyńska.

W fazie grupowej pokonały: SP Milejewo 3:0, SP Nowe Kawkowo 3:0, SP Tylice 3:0 oraz uległy zwycięzcy turnieju SP Pisanica 1:3. W półfinale przegrały minimalnie 2:3 z SP 4 Olecko. W walce o brązowy medal pokonały 3:2 SP Ruszkowo.
Na dalszym X miejscu uplasowali się chłopcy z Waśniewa-Grabowa.

Wcześniej w kwietniu 2012 Weronika Iwanowska wywalczyła także brązowy medal w tenisie stołowym.

Podczas finału wojewódzkiego w  Lidzbarku Warmińskim zajęła III miejsce a Beata Łączyńska V w turnieju Ludowych Zespołów Sportowych.
Tutaj kliknij, a znajdziesz pełną informację
 

**********************************

W Janowie po raz dwudziesty pamięć o Józefie Piłsudskim uczczono bieganiem
 

 

 

 

 

27 maja w centrum Janowa zorganizowano XX Otwarte Biegi im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Biegi zorganizowano w ramach obchodów Dni Rodziny, a ich organizatorami był Urząd Gminy, Zespół Szkół, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W zawodach startowali uczniowie  z Janowa, Janowca Kościelnego, Waśniewa, Muszak, Jagarzewa, Sarnowa i Duczymina.

Zobacz więcej:
http://janowo.wm.pl/52508,W-Janowie-po-raz-dwudziesty-pamiec-o-Jozefie-Pilsudskim-uczczono-bieganiem.html#ixzz1O0eMhFYf

A oto wyniki:
Szkoły Podstawowe

kl.IV-chłopcy
I.Szczepkowski Patryk- Waśniewo
II.Obrębski Patryk- Muszaki

III.Smoliński Patryk- Janowo

kl. IV- dziewczęta
I.Iwanowska Weronika- Waśniewo

II.Łączyńska Beata- Waśniewo
III.Folga Julia- Muszaki
kl. V- chłopcy
I.Paćkows
ki Michał- Muszaki
II.Smoliński Przemek- Janowo
III.Lejk Krystian- Waśniewokl. V- dziewczęta
I.Obrębska Milena- Muszaki
II.Bagińska Angelika- Muszaki
III.Bem Patrycja- Waśniewo

kl. VI- chłopcy
I.Cichocki Mateusz- Muszaki

II.Szczepkowski Artur- Janowiec Kościelny
III.Mryciuk Mateusz- Muszaki
kl. VI- dziewczęta
I.Malinowska Martyna- Waśniewo
II.Rybacka Patrycja- Waśniewo
III.Jaworska Aleksandra- Muszaki

 

 

 

 

 **********************************

Zawiszanki z Waśniewa drugie w województwie

 

 

24 maja  2011 r. w Dobrym Mieście odbył się finał wojewódzki turnieju piłkarskiego im. „Marka Wielgusa”. Nasz powiat reprezentowały dziewczęta z Waśniewa, podopieczne Wiesława Kacnera, które wywalczyły II miejsce w województwie.

 Na twarzach zawodniczek, które chwilę wcześniej wywalczyły drugie miejsce w województwie nie widać cienia radości, bo liczyły na pierwsze miejsce.

Tym bardziej, że w ubiegłym roku wspierana przez trzy zawodniczki z SP nr 2 w Nidzicy, wygrały finał wojewódzkiego
turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”. Dziewczęta z Waśniewa od czterech lat odnoszą sukcesy w piłkę nożną.

To drugie miejsce, to już ich siódmy tytuł mistrzyń lub wicemistrzyń województwa.W zdobyciu upragnionego tytułu mistrzowskiego nie pomógł naszym zawodniczkom harmonogram finałowych rozgrywek.

Zawiszanki w fazie grupowej szły jak burza – od jednego wysokiego zwycięstwa do drugiego. Pokonały SP 2 Szczytno 7:0, SP Brzydowo 8:4, SP Mroczno 8:0 i w półfinale SP Biała Piska 6:0. W sumie strzeliły swoim przeciwniczkom 29 bramek, a straciły zaledwie 4.

Ale w finale spotkały się z dziewczętami z Wydmin, które rozegrały w turnieju o dwa mecze mniej i w końcówce finałowego starcia naszym dzielnym zawodniczkom zabrakło już sił i przegrały 3:5.

Zawiszanka Weronika Iwanowska otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju. 

Fot. Stoją od lewej: Katarzyna Cesarczyk, trener Wiesław Kacner, Katarzyna Gesek, Sylwia Filipińska. Klęczą od lewej: kapitan Beata Łączyńska, Katarzyna Kołacz, Weronika Iwanowska, Anna Kwiatkowska, Milena Malinowska, Klaudia Filipińska.  

W. Kacner 

 **********************************

Reprezentantki województwa w ogólnopolskim finale X  Turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Beata Łączyńska, Katarzyna Kołacz i Weronika Iwanowska uczestniczyły w letnim obozie sportowym w Kluczborku koło Opola. Podczas obozu drużyny z czterech województw walczyły o awans do Wielkiego Finału o Puchar Tymbarku. Drużyna województwa warmińsko-mazurskiego znalazła się w gronie finalistów, a wśród nich nasze dziewczyny. W dniach 11-13 września 2010 r. na stadionie Dialog Arena w Lubinie koło Wrocławia odbył się Wielki Finał,  w którym grały nasze zawodniczki jako reprezentantki województwa warmińsko-mazurskiego. Gratulujemy dziewczynom sukcesu.

 **********************************

MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA

TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

"Z PODWÓRKA NA STADION"

Dziewczęta z Waśniewa po raz kolejny udowodniły, że „potrafią kopać piłkę”. Po wygranych eliminacjach powiatowych w Nidzicy  „Iskierki Waśniewo” 16 czerwca zagrały w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”.

Na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o zwycięstwo rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców. Zaznaczyć należy, że w br. w województwie warmińsko-mazurskim do Turnieju zgłosiła się rekordowa liczba drużyn.

„Iskierki Waśniewo”,  po wygranych rozgrywkach grupowych dziewcząt, w ¼ finału pokonały drużynę SP Biała Piska 4:1. W półfinale zmierzyły się z SP Brzydowo; mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Waśniewa. W meczu finałowym „Iskierki” grały z SP Gotkowo i rezultatem 1:0 zapewniły sobie I miejsce. Cztery zawodniczki naszej drużyny (Beata Łączyńska, Weronika Iwanowska,  Katarzyna Kołacz - bramkarz i Milena Malinowska) zostały zakwalifikowane na dwutygodniowy obóz sportowy w Kluczborku koło Opola, gdzie będą reprezentowały województwo warmińsko-mazurskie podczas półfinałów ogólnopolskich.

 

 

tworzenie stron webon.pl