Szkoła Podstawowa

im. Zawiszy Czarnego      

Waśniewo-Grabowo 4
13-111 Janowiec Kościelny
tel: 89 6261013
e-mail: wasniewo@go2.pl

2019-01-17 - Dzień Babci i Dziadka

          To, czego dzieci potrzebują w obfitości, dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

21 i 22 stycznia to szczególne daty w kalendarzu – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszystkie wnuczęta pukają do drzwi dziadków, aby      w tym pięknym dniu złożyć im najszczersze życzenia i podziękować za miłość, opiekę, zawsze otwarte serca i za to, że po prostu są.

           W naszej szkole, tradycyjnie od wielu lat, w połowie stycznia gościmy seniorów. 17 stycznia 2019 roku licznie przybyli do nas babcie i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wójt Gminy pan Piotr Rakoczy, przewodnicząca Rady Gminy pani Marianna Malinowska oraz przedstawiciele Rady Gminy.

Zebranych powitała Pani Dyrektor, złożyła seniorom życzenia. Następnie Pan Wójt mówił o roli dziadków w wychowywaniu wnuków, podziękował im i złożył życzenia. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Gminy pani Marianna Malinowska.

Po przemówieniach na scenie pojawili się najmłodsi wnukowie. Przedszkolaki zatańczyły taniec śnieżynek i bałwanków oraz zaśpiewali dla swoich dziadków piosenkę. Klasa I rozbawiła zebranych scenkami: „Na przystanku”, „U lekarza”, zaśpiewali piosenki, recytowali wierszyki, w których podziękowali i złożyli życzenia swoim kochającym babciom i wspaniałym dziadkom. Klasa II wyśpiewała jak kochane są babcie i niezrównani dziadkowie, a dziewczęta rozgrzały publiczność bałkańskimi rytmami. Następnie uczniowie z klasy III zaprosili na przedstawienie pt. „Perypetie babci i dziadka zanim powstała rodzinna gromadka”. Widzowie obejrzeli zabawną historię babci Eli i dziadka Stasia od przedszkola do ślubnego kobierca opartą na motywach polskich piosenek. Na zakończenie układ taneczny z pomponami zaprezentowały dziewczęta z klasy III. Goście nagrodzili wszystkich małych artystów gromkimi brawami.

Po występach goście oddali się rozmowom przy herbacie, kawie i cieście, a pan Tomasz Duchna zaprosił wszystkich do tańca.

Ciasto upiekły niezawodne mamy, za co składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również mamom, które podczas uroczystości zadbały o  poczęstunek.

tworzenie stron webon.pl